Öncelikle hedefimiz; ruh sağlığı yerinde, mutlu, ne istediğini bilen ve kendi ayakları üzerinde durabilen bireyler yetiştirmektir. Çocuklarımız ancak güvenli ve sevgi dolu böyle bir ortamda eğitim ve öğretimde başarıyı yakalayacaklardır.

Gazi Üniversitesi mezunu olan okul müdürümüz Hikmet DOLUN BİNZİNGER; 35 yıllık eğitimcilik hayatının 22 yılını M.E.B Devlet okullarında geçirmiştir. Milli Eğitim Bakanlığının açmış olduğu yurt dışı sınavlarını kazanarak 5 yıl da Almanya‘da Türk ve Alman çocuklarına eğitim vermiştir. Aynı zamanda Almanya'da Kinderhort, Kinderheim denilen ruhsal sıkıntılar yaşayan Türk ergen çocuklarıyla ve aileleriyle de pedagojik çalışmalarda bulunmuştur. Almanyanın okul öncesi eğitimini araştırdıktan sonra Özleneni Bulmak adlı kitabını çıkaran Hikmet Dolun Binzinger; Amerika, Küba, Hindistan, Tayland, Hollanda ve İtalya ülkelerinde okul öncesi eğitim sistemlerini incelemiş ve yurt dışında seminerlere katılmıştır.


Türkiye ye döndükten sonra sergiler açarak yenilikleri Türk velilerimizle paylaşmış olan okul müdürü Hikmet Dolun Binzinger; her yıl belli öğretmenleriyle Avrupada farklı metodlarla çalışan farklı anaokullarını ziyaret etmekte ve bu alandaki yenilikleri Saklı Dünyam Anaokuluna taşımaktadır.
Okula hazırlık çalışmaları Konsantrasyon-dikkat ve oyunla matematik dersleri Avrupadaki yöntemlerle verilmektedir.


Saklı Dünyam Anaokulunun Sanatsal Etkinlikleri çocukların yaratıcılıklarını, dikkat ve konsantrasyonlarını, denge ve koordinasyonlarını geliştirecek branşlardan oluşmaktadır. Sanatsal Etkinliklerimiz; Halk Oyunu (Aydın- Zeybek), Bando, Latin Dansları, Yöresel Halk Türküleri Müzik Dersi, Fen Bilimleri ve Görsel Sanatlardan oluşmaktadır. Saklı Dünyam çocukları tüm eğitim öğretim yılı boyunca pedagojik alanda donanımlı öğretmenleri tarafından gözlemlenerek yetenekleri keşfedilir ve doğru alanlara yönlendirilir.


Saklı Dünyam çocukları gelecekte kendi ayaklarının üzerinde durabilen, düsüncelerini özgürce ifade edebilen, yaratıcılığını kaybetmemiş aksine geliştirmiş, sosyal yönü gelişmiş, sorumluluk ve empati duygusu yüksek, duyarlı bireyler olarak yetişmektedirler. Bu değerleri ve özellikleri kazanmış her çocuk, eğitim basamaklarını tek başına, problem yaşamadan başarıyla çıkabilecek ve hayallerine ulaşabilecek kapasitede bir birey olacaktır. Saklı Dünyam eğitimcileri; öğretmenlik mesleğinin dünyadaki en önemli, en sorumluluk isteyen ve hatada affı olmayan tek meslek olduğunu savunurlar. Bu bilince sahip eğitimcilerimiz çocuklarımıza gerçek yaşamı ve öğrenmeyi nasıl öğrenmeleri gerektiğini öğretirler.


ÇÜNKÜ; MUSTAFA KEMAL ATATÜRK'ÜN EMANETİ OLAN TÜRKİYE CUMHURİYETİNİ TESLİM EDECEĞİMİZ ÇOCUKLARIMIZ, BEYAZ BİRER SAYFAYA BENZERLER VE BİZ EĞİTİMCİLER O SAYFAYI NASIL DOLDURURSAK ÇOCUKLARIMIZ DA TOPLUMDA O NİTELİKLERİYLE YAŞARLAR.En önemlisi; Saklı Dünyam Anaokulu eğitimcilerinin çocukların Sosyal-Duygusal ve Bilişsel Alandaki başarılarının doğru okul öncesi eğitime, doğru pedagojik yaklaşımlara bağlı olduğunun bilincinde ilerlemeleridir. Mezun öğrencilerimizin ilerleyen okul hayatlarında tüm alanlarda yakalamış oldukları, ailelerinden duyduğumuz başarıları da, doğru yöntemlerle eğitim verdiğimizin kanıtı olmuştur.