Biz kimiz?

"Her meslek grubu hata yapılabilir ve bunu düzeltme olanaklarıda olabilir. Ancak; Öğretmenlerin  hata yapma şansları asla olamaz. Çocuk eğitiminde yapılan en ufak hata, ülkemizin geleceğini etkileyecek, büyük hatalara neden olacaktır." Hikmet Dolun- Binzinger.

Gazi Üniversitesi mezunu olan kurucu ve okul müdürümüz  Hikmet DOLUN BİNZİNGER, 22 yıl M.E.B Devlet okullarında görev yapmış olup, Milli Eğitim Bakanlığının açmış olduğu yurt dışı sınavlarını kazanarak 5 yıl Almanya‘da Türk ve Alman çocuklarına eğitim vermiştir.
Almanyanın okul öncesi eğitimini araştırarak tez hazırlamış, Amerika, Küba, Hindistan, Avrupa ülkelerinde incelemelerde bulunmuştur.
Yurt dışında seminerlere katılmıştır.

Türkiyeye döndükten sonra sergiler açarak yenilikleri, Türk velilerimizle paylaşmış olan okul müdürümüz, yurt dışında çıkan yenilikleri takip etmekte, yaratıcı çocuk faaliyetleri üzerine kitap çalışmaları yapmaktadır.
Okula hazırlık çalışmaları konsantrasyon-dikkat ve oyunla matematik dersleri Hikmet Binzinger tarafından verilmektedir.

Sanatsal Etkinlikleri: Ritm ve bando, müzik, tiyatro ve drama, santranç, Türk ve Latin dansları, Jonglör ( Sirk sanatları),  öğretmenlerimiz çocuklarımızın kişiliklerine ayrı renkler katacaklardır. 
Hedefimiz, çocuklarımıza en doğru ve en iyi eğitimi verebilmektir.

Herşeyden önce, çocuklarımızı, gelecekte kendi ayaklarının üzerinde durabilen, düşüncelerini özgürce ifade edebilen, yaratıcı düşünceye sahip, sosyal yönden gelişmiş, bu ülkeye yakışır bireyler olarak yetiştirmektir. Bu değerleri kazanmis her çocuk, eğitim basamaklarını tek başına, problem yaşamadan başarıyla çıkabilecektir.
Biz eğitimciler olarak; Öğretmenlik mesleğinin Dünyada ki en önemli, en onur verici, en sorumluluk isteyen ve hatada affı olmayacak tek meslek olduğunu savunduk.

Çünkü; TÜRKİYE CUMHURİYETİNİ EMANET BIRAKACAĞIMIZ ÇOCUKLARIMIZ, BEYAZ BİRER SAYFAYA BENZERLER. VE O SAYFAYI NASIL DOLDURURSAK, TOPLUMDA DA O NİTELİKLERİYLE YAŞARLAR.

En önemlisi bu gerceklerle; SAKLI DÜNYAM ANAOKULU kurucuları olarak;
Çocuklarımızın kişilik gelişimlerini, başarılarını, yani hayatlarını etkileyecek olan okul öncesi eğitiminde, gerçek ve doğru eğitimi vermek için, 10 Ekim 2009 tarihi itibariyle; sevgimizi ve bilgimizi Saklı Dünyam Ailesi için birleştirdik.